Dystrybutor aparatury medycznej od 1993 roku

Producenci

 

 

ARGON Medical Devices jest globalnym graczm na rynku nowoczesnego sprzętu medycznego sprzecjalizujacym sie m.in. w sprzęcie przeznaczonym dla Radiologii Interwencyjnej, Kardiologii Interwencyjnej, Chirurgi Naczyniowej oraz Intensywnej Terapii. Siedziba firmy mieści się w Plano, Texas w USA. Firma MDS Cardio oferuje na wyłączność m.in. takie produkty jak igły do biopsji oraz punkcji taknek miękkich oraz szpiku, katwice lokalizacyjne, a także cewniki do drenażu.

  

  

  
Atcor Medical Pty Ltd to australijska firma, która opracowała i produkuje unikalny sprzęt medyczny do pomiaru ciśnienia centralnego (ciśnienia krwi w aorcie) oraz oceny sztywności ścian tętnic metodą nieinwazyjną. Pierwsze prototypowe aparaty SphygmoCor powstały w roku 1995 i początkowo służyły wyłącznie do prac badawczych w nielicznych ośrodkach naukowych. Aktualnie stanowią niezastąpione narzędzie do oceny wpływu różnych czynników na stan tętnic, oceny zagrożenia pacjenta chorobą niedokrwienną serca, udarem mózgu, uszkodzenia nerek itp, a przede wszystkim oceny skuteczności leków. Zapraszamy na stronę www.atcormedical.com zawierającą, oprócz szczegółów dotyczących systemów SphygmoCor, także doniesienia naukowe, materiały edukacyjne oraz linki do publikacji.

 


Firma Boso Bosch + Sohn GMBH to czołowy niemiecki producent sprzętu do ambulatoryjnych pomiarów ciśnienia tętniczego. Cyfrowe rejestratory do wielogodzinnego monitorowania ciśnienia boso-TM2430 posiadają referencje British Hypertension Society oraz European Society of Hypertension.Zapraszamy na stonę producenta: www.boso.de

 

 

Carestream Health Poland Sp. z o.o. jest częścią koncernu Carestream Health Inc., wiodącego producenta systemów obrazowania medycznego i stomatologicznego, rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia, a także produktów oraz błon radiologicznych do badań nieniszczących. Carestream Health Inc obsługuje klientów w ponad 150 krajach i jest niezależną firmą działającą w ramach grupy spółek należących do Onex Corporation z siedzibą w Toronto, Kanada. Firma Carestream Health Poland Sp. z.o.o. powstała w 2007 r. w wyniku zakupu Działu Medycznego Eastman Kodak Company przez kanadyjską korporację Onex.

 

CIVCO Medical Instruments jest światowym liderem w produkcji i projektowaniu osprzętu dla większości aparatów ultrasonograficznych sprzedawanych i oferowanych w Polsce. W ofercie można znaleźć szeroką gamę prowadnic i uchwytów do biopsji, systemów stabilizacyjnych, zestawów do biopsji saturacyjnej, sterylnych oblężeń do głowic ultrasonograficznych i innych drobnych akcesoriów. Jesteśmy przekonani, że zapoznając się z pełną ofertą producenta na stronie firmowej www.civco.com znajdziecie Państwo produkt odpowiadający Państwa wymaganiom.

 


Firma Cortex Biophysik GmbH powstała w roku 1991. Od początku firma skoncentrowała się na tworzeniu inowacyjnych systemów ergospirometrycznych przeznaczonych dla sportu i medycyny. Kierując się tą filozofią powstała seria nowoczesnych stacjonarnych i telemetrycznych ergospirometrów typu "breath-by-breath" i z komorą mieszania rozbudowanych o dodatkowe opcje programowe i sprzętowe. Firma mieści się w Lipsku w Niemczech. Posiada sieć dystrybucji w ponad 50 krajach.

 

 

 

 

Manatec Biomedical, producent kardiografów impedancyjnych PhysioFlow, jest francuską firmą założoną w 1995 r. Francuscy inżynierowie współpracujący z lekarzami różnych specjalności opracowali serię kardiografów impedancyjnych umożliwiających nieinwazyjny pomiar parametrów hemodynamicznych. Charakteryzują się one wysoką dokładnością pomiarową w porównaniu metodami inwazyjnymi, odpornością na zakłócenia i niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Do największych sukcesów należy zaliczyć opracowanie i wdrożenie pierwszego na świecie miniaturowego urządzenia, które może spełniać rolę tzw. holtera hemodynamicznego (PhysioFlow Enduro). Dalsze prace badawczo-rozwojowe doprowadziły do nowych zastosowań, m.in. do wprowadzenia możliwości oceny stanu aorty na podstawie krzywych impedancyjnych.

 

Firma Lode jest holenderską spółką należącą do Lode Holding spółki dominującej, która jednocześnie skupia szereg innych zależnych jak ProCare, Umaco, Axtion, Biometrics. Dzięki bogatemu doświadczeniu, historii oraz szerokiej gamie  produktów i usług w dziedzinie nauk biologicznych Lode Holding jest wiodącym partnerem od ponad 65 lat. Odkąd Pan Fré Lode w roku 1952 wyprodukował pierwszy elektromagnetyczny ergometr,  dokładność, solidność i trwałość stały się podstawą dla dalszego rozwoju. Zaczynając kilka lat temu na ubogim jeszcze rynku kardiologii i czynności płucnej, Lode BV zostało specjalistą pełnego spektrum  ergometrii medycznej. Lode jest światowej sławy  producentem wysokiej jakości ergometrów, cechujących się stałą i niezmienną dokładnością, wytrzymałością i ergonomicznym wyglądem. Zakres produktów Lode sięga od rowerków, ergometrów, bieżni do ergometrów przystosowanych do pozycji leżących (badania echo oraz w radiologii), ergometrów ręcznych oraz oprogramowania do ergometrii.

 


Firma Mortara Instrument Inc. powstała w roku 1982. Założona przez dr Dawida Mortarę od początku istnienia na pierwszym miejscu stawiała poszukiwanie rozwiązań prostych, potrzebnych i atrakcyjnych cenowo. Kierując się powyższą zasadą Mortara Instrument Inc. wdrożyła kompletną, spójną linię produktów do nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej odpowiadającą wymaganiom współczesnego rynku medycznego. Firma ma główną siedzibę w Milwaukee, w stanie Wisconsin i oddziały terenowe w Australii, Włoszech, Niemczech i Holandii. Produkty firmy są dostępne szeroko w świecie dzięki sprawnie działającej sieci lokalnych dystrybutorów. Mortara Instrument posiada certyfikat jakości ISO13485.

 

Nicast Ltd. jest izrelskią firmą - pionierem w rozwoju projektowania i produkcji wyrobów medycznych do implantacji z zastosowaniem nanotechnologii metodą elektrospiningu. Podstawowym surowcem jest poliuretan. Nicast jest właścicielem sześciu patentów w Stanach Zjednoczonych, dziewięciu patentów poza USA i obecnie przygotowuje czternaście kolejnych. Jesteśmy przekonani, że zapoznając się z pełną ofertą producenta na stronie firmowej www.nicast.com znajdziecie Państwo produkt odpowiadający Państwa wymaganiom.

USONO Holenderska firma produkująca innowacyjne akcesoria ułatwiające prace operatora podczas badania Echo Serca.  www.usono.com

Quantum Medical Imaging to wysoce innowacyjna firma produkująca diagnostyczny sprzęt rentgenowski do zdjęć kostnych i płucnych z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Bliska współpraca zespołu inżynierów, konstruktorów i użytkowników sprawia, że oferowany sprzęt jest ergonomiczny, łatwy w obsłudze i odpowiada oczekiwaniom świata medycznego. Zastosowanie najnowszych technologii decyduje o wysokiej jakości uzyskiwanych obrazów diagnostycznych. Nowoczesność i jakość sprawiają, że sprzęt Quantum Medical Imaging przez długi czas nie traci na wartości i satysfakcjonuje swego użytkownika. W celu zapoznania się z pełną ofertą produktów Quantum Medical Imaging, LLC zapraszamy do odwiedzeniawitryny www.quantummedical.net